W Galerii Bałtyckiej zatroszczą się o zdrowie

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia gdańszczanie będą mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z darmowych badań i porad medycznych. Tego dnia w Galerii Bałtyckiej odbędzie się wystawa EXPO Zdrowie. Ten program profilaktyczny znany jest na świecie od 30 lat, w Polsce zaś od 2010 roku.

Program polega na przedstawieniu ośmiu zasad zdrowia (dieta, ćwiczenia, woda, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek, spokój), które promowane są na tyluż stoiskach atrakcyjnej ekspozycji. Na każdym stoisku na uczestników czekają wolontariusze, którzy dokonują prostych badań, m.in. ciśnienia krwi, poziomu cukru czy pojemności płuc oraz udzielają porad dotyczących zdrowego stylu życia. Na podstawie wykonanych pomiarów obliczany jest wiek biologiczny, czyli wiek uwzględniający stan zdrowia, a nie datę urodzenia. Na koniec czeka nas konsultacja z lekarzem, który pomoże nam właściwie zinterpretować nasze wyniki i doradzi, co zrobić, by poprawić lub utrzymać nasze zdrowie na dobrym poziomie.       

– Zapraszamy zestresowanych, niemających czasu, by zadbać o siebie, oraz wszystkich, których interesuje zdrowy styl życia – mówi Mariusz Adamczyk, koordynator wystawy w Gdańsku. – Oprócz ośmiu stanowisk prezentujących zasady zdrowia, będzie można skorzystać też m.in. z degustacji potraw wegetariańskich, punktu konsultacyjnego ds. uzależnień czy stoiska z książkami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Program potrwa w godzinach 13–17.        

Organizatorem imprezy w Gdańsku jest lokalny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, zaś jednym ze sponsorów Ośrodek Zdrowego Stylu Życia – Dworek Sople.  

Projekt EXPO Zdrowie w Polsce prowadzą Chrześcijańska Służba Charytatywna, Fundacja „Źródła Życia”, Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina” oraz Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia.