Expo Zdrowie w Skoczowie

Serdecznie zapraszamy na mobilną wystawę diagnostyczno-edykacyjną „Expo Zdrowie”, która zostanie zorganizowana w Skoczowie dnia 18 czerwca w godzinach 17.00-18.00 przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Wystawa będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 8 w skoczowie przy ul. G. Morcinka 20.

Koncepcja EXPO została opracowana przez Weimar Institute, Wildwood Lifestyle Center and Hospital oraz HER – Helth Education Resources i była przeprowadzana przez wiele państw na świecie.

EXPO Zdrowie to osiem stanowisk na których odwiedzający mają możliwość skorzystania z różnych badań medycznych czy też innych rodzajów aktywności oferowanych w programie zdrowego stylu życia.

Program realizuje zespół specjalistów: lekarzy, promotorów zdrowia, terapeutów uzależnień, których wspierają lokalni wolontariusze – entuzjaści i praktycy zdrowego stylu życia.

Celem EXPO Zdrowie jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia wśród mieszkańców miast, gdzie wystawy się odbywają. Staramy się go osiągnąć, promując zdrowy styl życia oraz zwracając uwagę na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych.

EXPO Zdrowie odbywa się w miejscach publicznych takich jak szkoła, centrum handlowe czy rynek miasta, dzięki czemu jest łatwo dostępne dla odwiedzających. A jego interakcyjny charakter sprawia, że szybko zyskuje kolejnych zwolenników.

Odwiedzający kolejne stanowiska mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi, wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna oraz obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Wyników. Stwarza to okazję do oceny wieku biologicznego oraz stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Zadanie dofinansowane jest ze środkówbudżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018.