EXPO Zdrowie w Legnicy już w najbliższą niedzielę

Dla wszystkich ceniących zdrowie i nie tylko już w najbliższą niedzielę, 27 maja czeka prawdziwa atrakcja. Wtedy właśnie w Legnicy odbędzie się wystawa EXPO Zdrowie.  

EXPO Zdrowie to projekt propagujący osiem podstawowych zasad zdrowego stylu życia: dietę, ruch, wodę, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój. Na tyluż stoiskach ciekawej ekspozycji spotykamy wolontariuszy opowiadających nam o powyższych zasadach oraz wykonujących proste badania i obliczenia, m.in. pomiar cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, test kondycyjny z pomiarem tętna czy obliczanie wskaźnika masy ciała (tzw. BMI). Wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań, co stwarza okazję do oceny wieku biologicznego.

Program w Legnicy odbędzie się w okolicach rynku (ul. Najświętszej Marii Panny). Stoiska można będzie odwiedzać w godzinach 13–ok. 18.

W programie oprócz porad i badań przewidziana jest też degustacja zdrowej, wegetariańskiej żywności z możliwością uzyskania przepisów na daną potrawę, stoisko z książkami prozdrowotnymi oraz punkt konsultacyjny ds. uzależnień. 

Wystawę w Legnicy organizuje lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przy współudziale zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Udział w imprezie jest bezpłatny!