Kolejne EXPO w Cieszynie

11 czerwca już po raz drugi Klub Zdrowia w Cieszynie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. Na ośmiu atrakcyjnych stoiskach można było bezpłatnie skonsultować się z lekarzem, skorzystać z masażu i wykonać test kondycyjny. Uczestnicy imprezy oceniają, że było warto!

EXPO Zdrowie pozwala na wykonanie serii prostych badań, które wraz z wypełnioną ankietą służą do obliczenia naszego wieku biologicznego. Wystawa ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do systematycznej troski o zdrowie.    

Cieszyńskie EXPO Zdrowie odbyło się w mieszczącym się w rynku ośrodku kultury „Dom Narodowy”, gdzie regularnie odbywają się również spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie.

– Dwóch wolontariuszy zachęcało przechodniów do wzięcia udziału w wystawie – mówi Gertruda Wierzbicka, kierownik filii ChSCh w Cieszynie. – Dla niektórych uczestników udział w EXPO Zdrowie okazał się szczególnie przydatny. Jedna z osób dowiedziała się na przykład, że ma bardzo niski poziom cukru we krwi, choć jej samopoczucie na to nie wskazywało. Pewien pan z kolei przekonywał, że wcześniej nie zdawał sobie sprawy z faktu, jak drogocennym napojem jest czysta woda, do picia której zachęcaliśmy. Do tej pory pił wyłącznie herbatę i kawę.

Po przejściu stoisk z badaniami na uczestników czekał lekarz, z którym można było omówić wyniki i zastanowić się, co zrobić, by je poprawić lub utrzymać na dobrym poziomie. Wszyscy byli zachęcani do brania udziału w spotkaniach klubu zdrowia, które mają miejsce w każdy drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godz. 17 we wspomnianym „Domu Narodowym”. Można na nich wysłuchać ciekawych wykładów m.in. promotorów zdrowia, wziąć udział w warsztatach oraz Szkole Zdrowego Gotowania.

– Była to udana impreza – ocenia Gertruda Wierzbicka. – Skorzystało z niej wielu młodych ludzi. Dodatkowo odwiedzający mieli też możliwość degustacji zdrowej żywności oraz zakupienia książek o tematyce zdrowotnej.

Filia ChSCh w Cieszynie działa od 2002 roku. W tym czasie pomogła już setkom osób odnaleźć sposób na lepsze, bo zdrowsze życie.